• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RBP

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RBP. Jeżeli chcesz otworzyć plik RBP, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RBP

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
REALbasic Project Format REAL Software

Co to jest plik RBP?

Plik projektu stworzony przez firmę Xojo, programistycznego IDE, który używa języka programowania Realbasic. Może być wbudowany w pojedynczy plik wykonywalny, który działa niezależnie od zewnętrznych plików .DLL lub maszyn wirtualnych.

Projekty Real Studio często można tworzyć z projektów Visual Basic (pliki .VBP) przy użyciu konwertera projektu VB dołączonego do programu Real Studio.

Programy tworzone przez Real Studio mogą być uruchamiane w systemach operacyjnych Mac, Windows i Linux.

REAL Software Real Studio stał się Xojo, Inc. Xojo w 2013 roku.

Jak otworzyć plik RBP?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RBP jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RBP z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RBP którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RBP

Inne problemy z plikiem RBP

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RBP nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RBP:

  • plik RBP którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RBP z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RBP nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik