• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RBK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RBK. Jeżeli chcesz otworzyć plik RBK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RBK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows 95 Registry Backup Format Microsoft

Co to jest plik RBK?

Plik kopii zapasowej rejestru systemu Windows 95 lub 98, który przechowuje ustawienia systemu i aplikacji, skojarzenia plików i inne dane. Może być używany do przywracania rejestru, jeśli jest uszkodzony.

Pliki RBK mogą być tworzone za pomocą narzędzia Configuration Backup Tool (Cfgback.Exe) dołączonego do systemu Windows 95. Ogólnie pliki mają nazwę Regback # .Rbk, gdzie "#" to cyfra od 1 do 9.

Kopie zapasowe rejestru są również używane przez programy takie jak SQL Server 7.0 do zapisywania wpisów rejestru SQL Server. Program SQL Server 7.0 udostępnia program o nazwie Regrebld.Exe, który może być używany do tworzenia kopii zapasowych.

Narzędzie PC Tools Registry Mechanic zostało wycofane w dniu 4 grudnia 2013 r. Jednak wcześniejsze wersje oprogramowania są nadal dostępne do pobrania.

Jak otworzyć plik RBK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RBK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RBK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RBK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RBK

Inne problemy z plikiem RBK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RBK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RBK:

  • plik RBK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RBK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RBK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik