• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RAY

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RAY. Jeżeli chcesz otworzyć plik RAY, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RAY

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Rayshade Picture Image Format Craig Kolb

Co to jest plik RAY?

Trójwymiarowy obraz z promieniami rentgenowskimi utworzony z programem Rayshade, darmowym programem do renderowania scen. Zawiera scenę 3D zdefiniowaną w formacie tekstowym ASCII. Mogą zawierać obiekty pierwotne, oświetlenie, cienie i odwzorowania tekstur.

Pliki RAY określają instrukcje i właściwości wyświetlania, które silnik Rayshade używa do renderowania sceny 3D.

Jak otworzyć plik RAY?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RAY jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RAY z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RAY którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RAY

Inne problemy z plikiem RAY

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RAY nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RAY:

  • plik RAY którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RAY z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RAY nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik