• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RAX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RAX. Jeżeli chcesz otworzyć plik RAX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RAX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
RealMedia Streaming Format RealNetworks

Co to jest plik RAX?

Plik audio zakupiony w Real Music Store i odtwarzany przez program Real Player, program do odtwarzania strumieniowego i odtwarzania dźwięku i obrazu. Przechowywany w zastrzeżonym formacie z ochroną DRM. Może być konwertowany na bardziej popularne formaty plików, np. .MP3.

Inne podobne rozszerzenia plików Real Audio to .RA i .RAM.

Jak otworzyć plik RAX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RAX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RAX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RAX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RAX

Inne problemy z plikiem RAX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RAX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RAX:

  • plik RAX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RAX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RAX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik