• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RAR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RAR. Jeżeli chcesz otworzyć plik RAR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RAR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
WinRAR Compressed Archive Format Eugene Roshal

Co to jest plik RAR?

Plik RAR to archiwum zawierające jeden lub więcej plików skompresowanych przy użyciu kompresji RAR. Wykorzystuje wyższy współczynnik kompresji niż typowa kompresja ZIP i zawiera własny algorytm kompresji używany obecnie przez inne kompresory, w tym 7-Zip dla plików .7Z. Pliki RAR mogą być wyodrębniane przy użyciu różnych programów.

Kompresor RAR może tworzyć spanned lub multi-volume, archiwa, które są podzielone na kilka skompresowanych plików. Pliki te zazwyczaj mają rozszerzenia plików z ".R00" na ".R99" lub wszystkie mogą mieć standardowe rozszerzenie ".RAR".

Nazwa "RAR" oznacza "Roshal ARchive", która została nazwana przez Eugene Roshal, twórcę algorytmu kompresji RAR.

Jak otworzyć plik RAR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RAR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RAR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RAR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RAR

Inne problemy z plikiem RAR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RAR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RAR:

  • plik RAR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RAR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RAR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku RAR
RAR do ZIPRAR do 7Z