• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RAF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RAF. Jeżeli chcesz otworzyć plik RAF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RAF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Fuji CCD-RAW Graphic Format Fuji

Co to jest plik RAF?

Nieskompresowane zdjęcie RAW zrobione aparatem cyfrowym Fuji, takim jak wysokiej klasy model FinePix. Zawiera nieprzetworzone dane obrazu. Może zawierać także wersję tego samego obrazu w formacie JPG w tym pliku.

Photoshop może otworzyć pliki RAF utworzone przez niektóre, ale nie wszystkie kamery Fuji.

Jak otworzyć plik RAF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RAF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RAF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RAF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RAF

Inne problemy z plikiem RAF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RAF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RAF:

  • plik RAF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RAF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RAF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku RAF
RAF do PEF