• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku RA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem RA. Jeżeli chcesz otworzyć plik RA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku RA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
RealAudio Audio Format RealNetworks

Co to jest plik RA?

Plik audio używany przez program RealPlayer, program do przesyłania strumieniowego audio i wideo. Może odwoływać się do pliku audio w formacie online lub zawierać dane audio. Można używać różnych kodeków do kompresji dźwięku ze zmienną szybkością transmisji danych. Używa zastrzeżonego algorytmu kompresji rzeczywistej.

Real Audio to wspólny format odtwarzania plików dźwiękowych w przeglądarce internetowej.

Jak otworzyć plik RA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku RA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi RA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem RA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik RA

Inne problemy z plikiem RA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem RA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami RA:

  • plik RA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku RA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik RA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik