• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku R3D

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem R3D. Jeżeli chcesz otworzyć plik R3D, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku R3D

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
REDCODE Multimedia Format RED

Co to jest plik R3D?

Rodzinny format wideo używany przez kamery wideo wysokiej rozdzielczości RED. Skompresowany przy użyciu REDCODE, zaawansowanego kodeka technologii wavelet, który tworzy wizualnie bezstratne obrazy.

Kamery z serii RED wykonują zdjęcia o rozdzielczości "4K", która jest znacznie większa niż rozdzielczość 2K obsługiwana przez wideo HD. Dlatego pliki R3D mogą mieć znacznie większą rozdzielczość niż pliki HD. Ze względu na tę wysoką rozdzielczość, kamery RED są powszechnie używane do fotografowania nowoczesnych filmów kinowych.

Jak otworzyć plik R3D?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku R3D jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi R3D z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem R3D którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik R3D

Inne problemy z plikiem R3D

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem R3D nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami R3D:

  • plik R3D którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku R3D z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik R3D nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik