• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku R01

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem R01. Jeżeli chcesz otworzyć plik R01, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku R01

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Split Multi-volume RAR Compressed File Archive (part 3) RARLAB

Co to jest plik R01?

Plik R01 jest częścią jednego skompresowanego archiwum podzielonego na kilka części przez WinRAR lub RAR. Zazwyczaj jest tworzony w celu zapisania dużego archiwum na wielu dyskach. R01 są następujące: pliki .R02, .R03 i tak dalej aż do R99 w zależności od rozmiaru archiwum.

Archiwa plików z rozszerzeniami ".Rxx" mogą być tworzone z WinRAR dla Windows lub RAR dla Mac i Unix. Pliki R01 mogą być również otwierane przez inne programy kompresji, takie jak 7-Zip, Corel WinZip i Incredible Bee Archiver.

Jak otworzyć plik R01?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku R01 jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi R01 z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem R01 którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik R01

Inne problemy z plikiem R01

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem R01 nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami R01:

  • plik R01 którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku R01 z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik R01 nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik