• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku QXD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem QXD. Jeżeli chcesz otworzyć plik QXD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku QXD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
QuarkXPress Document Format Quark Software

Co to jest plik QXD?

Plik QXD to dokument publikowania pulpitu utworzony przy użyciu programu QuarkXPress 5 lub starszego. Zawiera sformatowany tekst i obrazy oraz właściwości układu strony. Pliki QXD mogą być używane do tworzenia układów stron dla gazet, czasopism, ulotek, książek i broszur.

Ponieważ QuarkXPress został opracowany przez firmę Quark, czasem jest napisany "Quark XPress".

Quark zastąpił rozszerzenie pliku QXD za pomocą .QXP w wersjach QuarkXPress 6 i nowszych.

Jak otworzyć plik QXD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku QXD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi QXD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem QXD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik QXD

Inne problemy z plikiem QXD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem QXD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami QXD:

  • plik QXD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku QXD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik QXD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku QXD
QXD do INDD