• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku QTZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem QTZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik QTZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku QTZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
QuaSZ Texture Format Apple

Co to jest plik QTZ?

Animacja utworzona za pomocą kwarcowego kompozytora, narzędzia opracowanego przez firmę Apple do przetwarzania i renderowania danych graficznych. Mogą zawierać obrazy 2D, obiekty 3D, tekstury, dźwięk, dane MIDI i efekty 2D i 3D.

Pliki QTZ są używane dla niektórych wygaszaczy ekranu systemu Mac OS X, takich jak RSS Visualizer.Qtz i Spectrum.Qtz. Te wygaszacze ekranu są zapisywane w katalogu / System / Library / Screen Savers /.

Kompozytor kwarc jest zainstalowany z narzędziami programistycznymi firmy Apple i jest zapisywany w katalogu / developer / Applications /.

Jak otworzyć plik QTZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku QTZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi QTZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem QTZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik QTZ

Inne problemy z plikiem QTZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem QTZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami QTZ:

  • plik QTZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku QTZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik QTZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik