• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku QTX

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem QTX. Jeżeli chcesz otworzyć plik QTX, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku QTX

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Quicken Data Format Apple

Co to jest plik QTX?

Składnik używany przez program Apple QuickTime Player. Umożliwia obsługę dodatkowych kodeków wideo i formatów plików. Zezwala programowi QuickTime na odtwarzanie plików wideo kodowanych przez inne firmy. Musi być zainstalowany w odpowiednim folderze, aby móc go rozpoznać przez program QuickTime.

Wcześniejsze wersje programu QuickTime for Windows przechowują pliki QTX w "C: Program FilesQuickTimeQTComponents". Program QuickTime 7 for Windows przechowuje pliki QTX w katalogu "C: Windowssystem32".

W systemie Mac OS X pliki QTX są przechowywane w folderze "/ Library / Quicktime /".

Jak otworzyć plik QTX?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku QTX jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi QTX z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem QTX którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik QTX

Inne problemy z plikiem QTX

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem QTX nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami QTX:

  • plik QTX którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku QTX z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik QTX nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik