• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku QPW

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem QPW. Jeżeli chcesz otworzyć plik QPW, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku QPW

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Corel Quattro Pro Spreadsheet Format Corel

Co to jest plik QPW?

Plik utworzony przez Quattro Pro, program arkusza kalkulacyjnego dostarczany w ramach pakietu Corel WordPerfect Office. Zawiera wykresy, obliczenia, skrypty i inne dane w dwuwymiarowej siatce komórek. Używane najczęściej do zadań biurowych lub w finansach osobistych.

Pliki QPW mogą być eksportowane do plików programu Microsoft Excel w Quattro Pro.

Jak otworzyć plik QPW?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku QPW jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi QPW z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem QPW którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik QPW

Inne problemy z plikiem QPW

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem QPW nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami QPW:

  • plik QPW którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku QPW z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik QPW nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku QPW
QPW do XLSXQPW do XLS