• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku QM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem QM. Jeżeli chcesz otworzyć plik QM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku QM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Qt Compiled Translation Source Format Nokia

Co to jest plik QM?

Plik tłumaczenia kompilowanego języka stworzony przez Qt Linguist, program służący do tworzenia tłumaczeń dla aplikacji typu Qt. Zawiera tekst źródłowy i tłumaczenia na inny język. Przechowywany w kompaktowym formacie binarnym.

Pliki QM są używane do szybkiego wyszukiwania podczas tłumaczenia tekstu wewnątrz aplikacji Qt. Są tworzone z pliku projektu Qt (pliku .PRO) przy użyciu polecenia lrelease z zestawu narzędzi Linguist firmy Qt. Gdy polecenie jest uruchamiane, Qt Linguist tworzy jeden plik QM dla każdego pliku źródłowego tłumaczenia (plik TSI) w projekcie Qt.

Qt SDK został wcześniej opracowany przez firmę Nokia, zanim Digia nabyła oprogramowanie.

Jak otworzyć plik QM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku QM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi QM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem QM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik QM

Inne problemy z plikiem QM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem QM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami QM:

  • plik QM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku QM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik QM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik