• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku QDB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem QDB. Jeżeli chcesz otworzyć plik QDB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku QDB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Quicken Backup Format Intuit

Co to jest plik QDB?

Plik utworzony przez Quicken wersje 5 i 6 dla systemu Windows. Zapisuje prywatne dane finansowe użytkownika w zastrzeżonym formacie. Zastąpiony formatem .QDF w programie Quicken 98 i nowszych wersjach.

Jak otworzyć plik QDB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku QDB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi QDB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem QDB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik QDB

Inne problemy z plikiem QDB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem QDB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami QDB:

  • plik QDB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku QDB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik QDB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik