• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PWL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PWL. Jeżeli chcesz otworzyć plik PWL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PWL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows Password Format Microsoft

Co to jest plik PWL?

Plik haseł używany przez system Windows do logowania użytkownika, hasła sieciowego i dial-up. Może zawierać maksymalnie 255 haseł, z których każdy przechowuje typ zasobu, nazwę i hasło. Przechowywany w zastrzeżonym szyfrowanym formacie w katalogu Windows.

Pliki PWL są używane do automatycznego uwierzytelniania użytkowników na ekranach logowania po sprawdzeniu opcji "Zapamiętaj hasło".

Pliki PWL są podobne do plików .KEYCHAIN ​​w systemie Mac OS X.

Jak otworzyć plik PWL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PWL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PWL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PWL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PWL

Inne problemy z plikiem PWL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PWL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PWL:

  • plik PWL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PWL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PWL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik