• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PVR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PVR. Jeżeli chcesz otworzyć plik PVR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PVR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Sega Dreamcast VR Texture Format Imagination Technologies

Co to jest plik PVR?

Plik tekstur używany przez urządzenia mobilne i Sega Dreamcast. Zapewnia kontener, który zawiera dane skompresowanych tekstur, zoptymalizowane pod kątem układów graficznych POWERVR. Zaprojektowany do wyświetlania grafiki wydajności w urządzeniach o mniejszych śladach sprzętowych, takich jak urządzenia przenośne.

Pliki PVR mogą być kompresowane z innych formatów graficznych, takich jak .PNG, przy użyciu narzędzia do kompresji PVRTC firmy Imagination Technologies. Ponieważ pliki PVR są zoptymalizowane pod kątem chipów POWERVR, zaleca się konwertowanie plików grafiki tekstury w tym formacie w urządzeniach POWERVR.

Format pliku PVR jest stratny.

Jak otworzyć plik PVR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PVR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PVR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PVR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PVR

Inne problemy z plikiem PVR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PVR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PVR:

  • plik PVR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PVR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PVR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik