• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PTN

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PTN. Jeżeli chcesz otworzyć plik PTN, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PTN

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
PaperPort Thumbnail Images Nuance Communications

Co to jest plik PTN?

Plik utworzony przez program PaperPort, program służący do skanowania dokumentów, organizowania plików i udostępniania dokumentów. Zawiera dane potrzebne do wyświetlania miniatur. Służy jako plik indeksu dokumentów używanych w programie PaperPort.

Wspólnymi plikami PTN są PPThumbs.Ptn , które są używane w większości wersji PaperPort i PP11Thumbs.Ptn , które są używane w PaperPort 11. PaperPort jest dostępny w wersjach Standard, Professional i Enterprise.

Pliki PTN mogą zostać usunięte, ale po ponownym uruchomieniu PaperPort zostaną one odtworzone.

Jak otworzyć plik PTN?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PTN jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PTN z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PTN którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PTN

Inne problemy z plikiem PTN

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PTN nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PTN:

  • plik PTN którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PTN z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PTN nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik