• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PTF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PTF. Jeżeli chcesz otworzyć plik PTF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PTF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Pro Tools 7.0 And Later Session Format Avid Technology

Co to jest plik PTF?

Format pliku sesji używany przez Pro Tools 7-9. Zawiera ścieżki audio, MIDI i oprogramowania. Zawiera również efekty audio, automatykę i ustawienia projektu. Zawiera odniesienia do nagrania audio, ale nie zapisuje rzeczywistych danych audio w pliku.

Pliki PTF są wieloplatformowe, co oznacza, że ​​można je otwierać na komputerach z systemem Windows i Macintosh. Nie są jednak wstecznie kompatybilne z poprzednimi wersjami Pro Tools.

Pro Tools 10 używa formatu .PTX dla sesji.

Jak otworzyć plik PTF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PTF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PTF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PTF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PTF

Inne problemy z plikiem PTF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PTF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PTF:

  • plik PTF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PTF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PTF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik