• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PT. Jeżeli chcesz otworzyć plik PT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Panther Project Format The Panther Team

Co to jest plik PT?

Plik projektu zapisany przez Panther, zestaw narzędzi programowania wizualnego służący do tworzenia małych interaktywnych gier. Zawiera wszystkie informacje o grze, w tym zmienne, instrukcje ruchu, logika, dźwięki i inne zasoby gry. Służy do tworzenia interaktywnych opowieści, animacji, gier, muzyki i sztuki.

Projekty Panther są również zapisywane z rozszerzeniem .PNT. Dwa rozszerzenia mogą być używane zamiennie.

Panther to spin-off z bardziej popularnego Scratch, zestawu narzędzi do tworzenia gier utworzonego w Massachusetts Institute of Technology (MIT). Scratch jest używany w środowiskach edukacyjnych do nauczania studentów umiejętności twórczego programowania.

Jak otworzyć plik PT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PT

Inne problemy z plikiem PT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PT:

  • plik PT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik