• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PS2

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PS2. Jeżeli chcesz otworzyć plik PS2, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PS2

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
PCSX2 Memory Card Format PCSX2

Co to jest plik PS2?

Plik używany przez PCSX2, emulatora PlayStation 2 (PS2). Zawiera obraz karty pamięci, który może zawierać zapisane dane użytkownika. Można otworzyć program mymc w celu wyodrębnienia zapisanych gier i konwertowania ich do formatów takich jak .PSU.

PCSX2 używa plików .P2S dla zapisanych stanów (lub plików bez rozszerzenia w starszych wersjach oprogramowania).

Sharkport, dodatek PlayStation 2, również używa rozszerzenia ".Ps2", ale dla zapisanych gier zamiast zdjęć z karty pamięci. W związku z tym, jeśli otrzymasz plik PS2, być może trzeba będzie przetestować zarówno typy plików PCSX2, jak i Sharkport.

Jak otworzyć plik PS2?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PS2 jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PS2 z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PS2 którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PS2

Inne problemy z plikiem PS2

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PS2 nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PS2:

  • plik PS2 którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PS2 z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PS2 nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku PS2
PS2 do ART