• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PS1XML

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PS1XML. Jeżeli chcesz otworzyć plik PS1XML, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PS1XML

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft Windows PowerShell Display Configuration Format Microsoft

Co to jest plik PS1XML?

Plik konfiguracyjny używany przez program Windows PowerShell, program powłoki dołączony do systemu Windows 7. Zawiera definicje XML dotyczące sposobu wyświetlania danych wyjściowych w konsoli. Służy do formatowania katalogów, stron pomocy, informacji o rejestrach i innych danych wyjściowych.

W ramach instalacji Windows PowerShell zawiera kilka plików PS1XML. Pliki te są nieco skomplikowane i nie powinny być edytowane bez zrozumienia ich zawartości.

Jak otworzyć plik PS1XML?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PS1XML jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PS1XML z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PS1XML którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PS1XML

Inne problemy z plikiem PS1XML

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PS1XML nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PS1XML:

  • plik PS1XML którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PS1XML z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PS1XML nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik