• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PS

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PS. Jeżeli chcesz otworzyć plik PS, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PS

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe PostScript Format Adobe Systems

Co to jest plik PS?

Plik PS to obraz zapisany w języku opisu strony PostScript. Może zawierać grafikę wektorową, grafikę rastrową i tekst. Pliki PS mogą być drukowane bezpośrednio przez drukarkę PostScript (iE, zawierającą Raster Image Processor) bez otwierania w aplikacji.

Pliki PS zostały w dużej mierze zastąpione przez inne formaty plików układów stron, takie jak .PDF. Mimo to nadal są obsługiwane przez wiele drukarek i programów. Ogólnie można je otworzyć za pomocą dowolnego narzędzia obsługującego PostScript.

Możesz konwertować pliki PS do plików PDF za pomocą programu Acrobat Distiller, programu dołączonego do programu Adobe Acrobat.

Jak otworzyć plik PS?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PS jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PS z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PS którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PS

Inne problemy z plikiem PS

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PS nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PS:

  • plik PS którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PS z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PS nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku PS
PS do PDF