• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PRN

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PRN. Jeżeli chcesz otworzyć plik PRN, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PRN

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Generally Printer Output Format N/A

Co to jest plik PRN?

Plik utworzony przez wybranie opcji "Drukuj do pliku" w oknie dialogowym Drukuj. Zawiera tekst i inną treść, która ma być wydrukowana, jak również instrukcje dotyczące drukarki, takie jak liczba stron do wydrukowania i tusz do drukarki. Podobny do pliku PostScript (.PS).

Pliki PRN mogą być drukowane w systemie Mac OS X, przeciągając plik na ikonę drukarki stacjonarnej. W systemie Windows można je wydrukować, klikając plik prawym przyciskiem myszy i wybierając "Microsoft Office Document Imaging" (tylko niektóre wersje oprogramowania Microsoft Office Document Imaging obsługują pliki PRN). Możesz także otworzyć je za pośrednictwem wiersza polecenia systemu Windows. Aby to zrobić, wybierz "Uruchom" z menu Start, wpisz "cmd" i wykonaj następujące kroki:

Jeśli drukarka jest podłączona przez USB, wpisz: " COPY / B [nazwa_pliku.Prn] [Nazwa komputera] [Shared Printer Name] "

Jeśli drukarka jest podłączona poprzez starsze połączenie portu równoległego, wpisz: " COPY / B [filename.Prn] LPT1: "

Nie należy wstawić [nawiasów] podczas wpisywania rzeczywistego polecenia.

Jak otworzyć plik PRN?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PRN jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PRN z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PRN którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PRN

Inne problemy z plikiem PRN

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PRN nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PRN:

  • plik PRN którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PRN z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PRN nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku PRN
PRN do ACCDB