• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PREF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PREF. Jeżeli chcesz otworzyć plik PREF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PREF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Device Central Preferences Document Format N/A

Co to jest plik PREF?

Plik ustawień używany przez różne aplikacje. Często używany jako plik pomocy dla aplikacji zawierający preferencje programu, takie jak ustawienia domyślne programu lub inne preferencje aplikacji. Używa ogólnego rozszerzenia ".Pref", który jest skrótem od "preferencji".

Przykładowe programy korzystające z plików PREF obejmują GTKRadiant (local.Pref), Wings 3D i Kindle e-Reader firmy Amazon (czytnik.Pref).

Jak otworzyć plik PREF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PREF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PREF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PREF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PREF

Inne problemy z plikiem PREF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PREF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PREF:

  • plik PREF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PREF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PREF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik