• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PRC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PRC. Jeżeli chcesz otworzyć plik PRC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PRC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Corel Presentations Document Format Mobipocket

Co to jest plik PRC?

Cyfrowy e-book zapisany w formacie Mobipocket "Mobi". Może być zapisany jako chroniony lub niezabezpieczony plik. Chronione pliki PRC obejmują ochronę praw autorskich DRM, która ogranicza urządzenia, na których można otworzyć plik.

Pliki PRC można wyświetlać na komputerze PC za pomocą programu Mobipocket Reader Desktop lub przesłać do smartfona lub PDA. Niezabezpieczone pliki PRC można również przeglądać na przenośnym czytniku Amazon Kindle.

Jak otworzyć plik PRC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PRC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PRC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PRC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PRC

Inne problemy z plikiem PRC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PRC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PRC:

  • plik PRC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PRC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PRC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik