• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PPT

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PPT. Jeżeli chcesz otworzyć plik PPT, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PPT

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Microsoft PowerPoint 97 To 2003 Presentation Format Microsoft

Co to jest plik PPT?

Plik PPT to edytowalny pokaz slajdów utworzony przez program Microsoft PowerPoint lub inny program prezentacyjny, na przykład OpenOffice Impress lub Apple Keynote. Może zawierać sformatowany tekst, punkty punktowe, obrazy, filmy, efekty dźwiękowe i muzykę. Pliki PPT są często zbudowane z jednego z wielu szablonów dołączonych do programu PowerPoint, ale można je tworzyć od podstaw.

Pliki PPT są używane do tworzenia prezentacji w środowiskach domowych i biznesowych. Plik PPT został wprowadzony w 1987 roku wraz z udostępnieniem PowerPointa. Został on zapisany w formacie binarnym i był podstawowym typem pliku, który służy do zapisywania prezentacji PowerPoint do momentu jego zastąpienia w programie PowerPoint 2007 z rozszerzeniem pliku .PPTX, który jest zapisywany w formacie OpenXML. Chociaż plik PPT został zastąpiony plikiem PPTX, który jest nadal obsługiwany przez program PowerPoint.

Prawdopodobnie najprawdopodobniej zobaczysz plik PPTX częściej niż plik PPT. Jednak niektórzy użytkownicy starszych wersji programu PowerPoint mogą zapisywać swoje prezentacje jako pliki PPT. Możesz je odbierać za pośrednictwem poczty e-mail, urządzenia USB lub pobrania w chmurze. Za pomocą programu PowerPoint można otworzyć plik lub wybrać jeden z wielu innych programów, w tym bezpłatnych opcji programu PowerPoint Viewer i OpenOffice.

Presentation1.Ppt - domyślna nazwa pliku Microsoft PowerPoint udostępnia nowe prezentacje przed PowerPoint 2007, które obecnie wykorzystuje Presentation1.Pptx.

Jak otworzyć plik PPT?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PPT jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PPT z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PPT którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PPT

Inne problemy z plikiem PPT

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PPT nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PPT:

  • plik PPT którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PPT z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PPT nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik