• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PPM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PPM. Jeżeli chcesz otworzyć plik PPM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PPM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Portable Pixelmap Graphic N/A

Co to jest plik PPM?

24-bitowy obraz kolorowy sformatowany przy użyciu formatu tekstowego. Zapewnia każdy piksel o numerze od 0 do 65536, który określa kolor piksela. Również zapisuje wysokość i szerokość obrazu, dane białych znaków i maksymalną wartość koloru.

Format Portable Pixmap używa nieskompresowanego i nieefektywnego formatu w porównaniu do innych formatów obrazu bitmapowego. Dlatego rzadko stosuje się je do przechowywania dużych obrazów.

Jak otworzyć plik PPM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PPM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PPM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PPM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PPM

Inne problemy z plikiem PPM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PPM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PPM:

  • plik PPM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PPM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PPM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik