• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PPK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PPK. Jeżeli chcesz otworzyć plik PPK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PPK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
PuTTY Win32 Telnet/SSH Client Private Key Format PuTTY

Co to jest plik PPK?

Plik utworzony przez PuTTYgen (PuTTY Key Generator), program służący do generowania kluczy do kryptografii klucza publicznego. Zapewnia prywatny klucz wygenerowany przez program. Służy do umożliwienia bezpiecznej komunikacji z jednostką zdalną, która posiada odpowiedni klucz publiczny.

Pliki PPK są używane przez PuTTY, darmowego klienta SSH i Telnet. Aby ustawić plik PPK do uwierzytelnienia, wybierz opcję Połączenie i rarr. SSH i rarr. Uwierzytelnij w menu Konfiguracja PuTTY, a następnie wybierz opcję Przeglądaj ... W przypadku opcji "Plik kluczy prywatnych do uwierzytelniania".

Jak otworzyć plik PPK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PPK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PPK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PPK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PPK

Inne problemy z plikiem PPK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PPK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PPK:

  • plik PPK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PPK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PPK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik