• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PPD

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PPD. Jeżeli chcesz otworzyć plik PPD, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PPD

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe PageMaker PostScript Printer Description Format Adobe Systems

Co to jest plik PPD?

Plik, który służy jako sterownik drukarki PostScript. Opisuje czcionkę, rozmiary papieru, rozdzielczość DPI, konfigurację pamięci oraz inne funkcje i możliwości obsługiwane przez drukarkę.

Pliki PPD mogą również zawierać kod PostScript, który może być odwołany podczas zadania drukowania. Ten kod zawiera polecenia, które wywołują określone funkcje drukowania języka PostScript.

Jak otworzyć plik PPD?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PPD jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PPD z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PPD którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PPD

Inne problemy z plikiem PPD

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PPD nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PPD:

  • plik PPD którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PPD z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PPD nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik