• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku POV

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem POV. Jeżeli chcesz otworzyć plik POV, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku POV

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Persistence Of Vision Raytracer Graphic Format Persistence of Vision Raytracer

Co to jest plik POV?

Trójwymiarowa grafika, która korzysta z Persistence of Vision Raytracer (POV-Ray). Obsługuje kształty, kolory, tekstury, obracanie, światło, efekty atmosferyczne, perspektywy przeglądania i inne właściwości obrazu 3D. Przechowywany w formacie tekstowym ASCII.

Pliki POV są definiowane za pomocą języka opisu sceny POV-Ray, który określa instrukcje, jak silnik POV-Ray renderuje grafikę 3D. Pliki POV można używać do renderowania wysokiej jakości obrazów fotorealistycznych.

POV-Ray to darmowy program dostępny dla platform Mac, Windows i Unix.

Jak otworzyć plik POV?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku POV jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi POV z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem POV którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik POV

Inne problemy z plikiem POV

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem POV nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami POV:

  • plik POV którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku POV z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik POV nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik