• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PNG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PNG. Jeżeli chcesz otworzyć plik PNG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PNG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Portable Network Graphic Format N/A

Co to jest plik PNG?

Plik PNG to plik obrazu zapisany w formacie Portable Network Graphic (PNG). Zawiera bitmapę w indeksowanych kolorach i stosuje kompresję bezstratną, podobną do pliku .GIF, ale bez ograniczeń dotyczących praw autorskich. PNG są powszechnie używane do przechowywania grafiki dla obrazów sieciowych.

Format PNG został utworzony w odpowiedzi na ograniczenia w formacie GIF, przede wszystkim w celu zwiększenia obsługi kolorów i zapewnienia formatu obrazu bez licencji patentowej. Dodatkowo podczas gdy obrazy GIF obsługują wyłącznie nieprzezroczyste lub w pełni przezroczyste piksele, obrazy PNG mogą zawierać 8-bitowy przezroczysty kanał, który pozwala na zabarwienie przezroczystych kolorów przezroczystych.

Obrazy PNG nie mogą być animowane jak obrazy GIF. Jednak związany z nim format .MNG może być animowany. Obrazy PNG nie zapewniają obsługi kolorów CMYK, ponieważ nie są przeznaczone do użycia z profesjonalną grafiką. Obrazy PNG są obsługiwane przez większość przeglądarek internetowych.

System Mac OS X w wersji 10.4 i nowszych zapisuje zrzuty ekranu jako pliki PNG. Ubuntu Linux przechowuje też zrzut ekranu ekranu wydruku w formacie PNG.

Strzał ekranu YYYY-MM-DD w witrynie HH.MM.SS PM.Png - nazwa nadana do zrzutów wykonanych w systemie Mac OS X, gdzie w nazwie znajduje się znacznik czasu.

Jak otworzyć plik PNG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PNG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PNG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PNG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PNG

Inne problemy z plikiem PNG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PNG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PNG:

  • plik PNG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PNG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PNG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku PNG
PNG do JPGPNG do BMPPNG do EMFPNG do EMZPNG do EPFPNG do GIFPNG do ICONTAINERPNG do ODGPNG do PDFPNG do PSDPNG do TIFF