• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PLY

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PLY. Jeżeli chcesz otworzyć plik PLY, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PLY

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Polygon Format Stanford University

Co to jest plik PLY?

Trójwymiarowy plik obrazu utworzony przy użyciu formatu pliku wielokątowego - otwartego standardu opisującego obiekty jako zbiór wielokątów. Zawiera nagłówek, po którym następuje lista wierzchołków określających kształt każdego wielokąta.

Pliki PLY są używane przez wiele różnych programów 3D. Mogą być zapisywane w formacie binarnym lub zwykłym.

Ponieważ format plików PLY został opracowany na Uniwersytecie Stanford, jest on również znany jako Format Stanleya Stanforda.

Jak otworzyć plik PLY?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PLY jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PLY z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PLY którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PLY

Inne problemy z plikiem PLY

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PLY nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PLY:

  • plik PLY którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PLY z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PLY nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik