• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PLIST

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PLIST. Jeżeli chcesz otworzyć plik PLIST, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PLIST

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Apple Property List XML Format Apple

Co to jest plik PLIST?

Plik ustawień, znany również jako "plik właściwości" używany przez aplikacje Mac OS X. Sformatowany w formacie XML i oparty na podstawowej platformie DTD firmy Apple. Zawiera właściwości i ustawienia konfiguracji dla różnych programów.

Pliki PLIST mogą być zapisywane w tekście lub w formacie binarnym. Dokumenty tekstowe i mogą być edytowane za pomocą edytora tekstowego. Zazwyczaj nie powinny być edytowane przez użytkownika, ponieważ są modyfikowane w odpowiednich programach.

Pliki listy nieruchomości dołączone do aplikacji mogą być tworzone i edytowane przez programistę za pomocą edytora list własnościowych firmy Apple, dołączonego do narzędzi Apple Developer Tools. Mogą być również otwierane i edytowane przy użyciu programu do edycji PLIST innego producenta.

Można konwertować pliki PLIST między formatami XML i binarnymi za pomocą narzędzia wiersza polecenia plutil: Binarny do XML : plutil -convert plik xml1.Plist XML do pliku binarnego : plutil -convert binary1 file.Plist

Info.Plist - główna lista właściwości dla aplikacji Mac OS X, znajdująca się w katalogu / Contents / pakietu .APP. Aby wyświetlić ten plik, kliknij prawym przyciskiem myszy plik aplikacji, wybierz "Pokaż zawartość pakietu" i otwórz folder Zawartość.

Jak otworzyć plik PLIST?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PLIST jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PLIST z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PLIST którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PLIST

Inne problemy z plikiem PLIST

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PLIST nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PLIST:

  • plik PLIST którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PLIST z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PLIST nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik