• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PKG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PKG. Jeżeli chcesz otworzyć plik PKG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PKG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Apple MAC OS X Installer Format Apple

Co to jest plik PKG?

Plik PKG jest pakietem skompresowanych plików instalacyjnych używanych do instalowania programu. Jest on powszechnie stosowany do instalowania oprogramowania w systemie Mac OS X i może być instalowany osobno lub odwołany przez skrypt instalatora dołączony do oprogramowania.

Kliknij dwukrotnie pakiet, aby zainstalować pliki. Kliknij prawym przyciskiem myszy (Control-click) i wybierz "Show Package Contents", aby wyświetlić pliki przechowywane w pakiecie. Apple Installer to wbudowane narzędzie do otwierania plików PKG dołączonych do systemu Mac OS X.

Jak otworzyć plik PKG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PKG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PKG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PKG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PKG

Inne problemy z plikiem PKG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PKG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PKG:

  • plik PKG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PKG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PKG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku PKG
PKG do PDFPKG do DEBPKG do RPMPKG do SLPPKG do TGZ