• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PK3

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PK3. Jeżeli chcesz otworzyć plik PK3, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PK3

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Id Tech 3 Engine Resource Format Id Software

Co to jest plik PK3?

Plik danych gry kompresji wykorzystywany w grach opartych na silniku Quake III (id Tech 3), który został opracowany przez program id Software. Mogą zawierać mapy, tekstury, klipy audio lub inne dane używane do rozgrywki. Może być modyfikowany, aby tworzyć niestandardową treść gry.

Pliki PK3 są podobne do plików danych z gier .PAK, ale są oparte na nowszym formacie. Ponieważ pliki PK3 są kompresowane przy użyciu kompresji Zip, można je zmienić na rozszerzenie pliku .ZIP i wydobywać przy użyciu programu do dekompresji plików, takiego jak Corel WinZip lub PKWARE PKZIP.

Pliki PK3 Quake III powinny być zapisane w jednym z następujących katalogów: quake3 / q3ut3, quake3 / baseq3 lub quake3arena / q3ut3.

Przykłady gier opracowanych przy użyciu silnika id Tech 3 obejmują Quake III Arena, Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast, Żołnierz Fortuny II: Double Helix, Powrót do Castle Wolfenstein i Call of Duty Classic.

Jak otworzyć plik PK3?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PK3 jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PK3 z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PK3 którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PK3

Inne problemy z plikiem PK3

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PK3 nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PK3:

  • plik PK3 którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PK3 z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PK3 nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik