• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PJPG

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PJPG. Jeżeli chcesz otworzyć plik PJPG, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PJPG

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
JPEG Image N/A

Co to jest plik PJPG?

Plik PJPG jest obrazem rastrowym zapisanym w formacie Progressive JPEG. Zawiera zakodowane dane bitmapowe, które umożliwia wyświetlanie obrazu w wielu skanach z rozmytego obrazu na ostry obraz podczas jego pobierania. Pliki PJPG umożliwiają wyświetlanie podglądów przed otrzymaniem ostatecznych danych obrazu.

Format Progressive JPEG był używany przez starsze przeglądarki internetowe, takie jak starsze wersje programu Microsoft Internet Explorer. Jednak obecnie format jest rzadko używany i obsługiwany, ponieważ łącza komunikacyjne stają się znacznie szybsze.

Obraz PJPG można przekonwertować na obraz .JPG, zmieniając rozszerzenie ".Pjpg" na ".Jpg", a następnie otwórz go w programie obsługującym obrazy JPG, na przykład Microsoft Photos w systemie Windows lub Apple Preview w systemie macOS. Obraz można wyświetlać, a następnie eksportować do formatu JPEG lub PNG, który jest bardziej powszechnie obsługiwany.

Jak otworzyć plik PJPG?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PJPG jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PJPG z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PJPG którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PJPG

Inne problemy z plikiem PJPG

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PJPG nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PJPG:

  • plik PJPG którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PJPG z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PJPG nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik