• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PIV

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PIV. Jeżeli chcesz otworzyć plik PIV, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PIV

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Pivot Stickfigure Animator Animation Format Pivot

Co to jest plik PIV?

Format animowany używany przez program animacyjny Pivot Stickfigure Animator, program do tworzenia animacji rysunku stick figure. Zawiera figurki na patyki, które mają ruchome części lub "złącza", które można przenosić i zapisywać jako osobne ramki animacyjne.

Pliki PIV przechowują animacje w wydajnym formacie, zazwyczaj wymagającym znacznie mniej miejsca niż animowany plik .GIF.

Jak otworzyć plik PIV?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PIV jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PIV z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PIV którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PIV

Inne problemy z plikiem PIV

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PIV nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PIV:

  • plik PIV którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PIV z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PIV nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik