• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PIO

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PIO. Jeżeli chcesz otworzyć plik PIO, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PIO

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Pro Tools I/O Settings Format Avid Technology

Co to jest plik PIO?

Plik ustawień utworzony przez Pro Tools, cyfrową stację roboczą audio (DAW). Zapisuje ustawienia wejściowe i wyjściowe, w tym źródła wejściowe, formaty wyjściowe, konfiguracje magistrali, przedwzmacniacze mikrofonowe i opóźnienie wstawiania H / W. Zezwala na zapisywanie i ponowne użycie ustawień między sesjami.

Pro Tools może zapisywać ustawienia We / Wy z plikami sesji (pliki .PTX lub .PRF) lub osobno w plikach PIO.

Jak otworzyć plik PIO?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PIO jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PIO z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PIO którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PIO

Inne problemy z plikiem PIO

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PIO nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PIO:

  • plik PIO którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PIO z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PIO nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik