• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PIKA

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PIKA. Jeżeli chcesz otworzyć plik PIKA, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PIKA

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Pika Software Builder Project Format Pika Software

Co to jest plik PIKA?

Plik dla programistów stworzony przez Pika Software Builder, aplikację do tworzenia oprogramowania Windows, która pomaga użytkownikom tworzyć programy Windows (pliki .EXE) bez konieczności pisania kodu źródłowego. Zapisuje okno programu, jak również przyciski, etykiety, pola tekstowe, obrazy i inne elementy interfejsu użytkownika zapisane w oknie.

Po zakończeniu edycji projektu Pika Software Builder można wyeksportować go jako program Windows (plik .EXE). Programy Pika Software Builder są kompatybilne z systemami Windows XP, Vista i 7.

Jak otworzyć plik PIKA?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PIKA jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PIKA z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PIKA którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PIKA

Inne problemy z plikiem PIKA

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PIKA nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PIKA:

  • plik PIKA którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PIKA z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PIKA nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik