• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PIGM

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PIGM. Jeżeli chcesz otworzyć plik PIGM, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PIGM

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Indigo Renderer Compressed Material Format Glare Technologies

Co to jest plik PIGM?

Plik utworzony przez Indigo Renderer, program służący do tworzenia fotorealistycznych obrazów 3D. Zapisuje materiał (plik .IGM) w formacie .ZIP. Znacznie zmniejsza rozmiar pliku materiałów i dlatego często jest używany do dystrybucji materiałów online.

Jak otworzyć plik PIGM?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PIGM jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PIGM z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PIGM którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PIGM

Inne problemy z plikiem PIGM

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PIGM nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PIGM:

  • plik PIGM którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PIGM z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PIGM nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik