• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PICNC

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PICNC. Jeżeli chcesz otworzyć plik PICNC, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PICNC

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Houdini 3D Compositing Image Format Side Effects Software

Co to jest plik PICNC?

Obraz rastrowy stworzony przez Houdini Apprentice, zredukowaną wersję pełnego oprogramowania do modelowania Houdini 3D. Zawiera wartości kolorów, mapę kolorów i rozmiar obrazu. Służy do przechowywania renderowanych modeli 3D.

PICNC oznacza obraz niekomercyjny, ponieważ pliki PIC nie są przeznaczone do użytku komercyjnego. Pełna wersja plików .PIC firmy Houdini, które mogą być wykorzystywane do celów komercyjnych.

W przeciwieństwie do plików .HIPNC, pliki PICNC nie są zapisywane za pomocą znaku wodnego. Jednak, gdy pliki PICNC są eksportowane do innych formatów plików branżowych, Houdini Apprentice następnie dodaje znak wodny.

Jak otworzyć plik PICNC?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PICNC jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PICNC z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PICNC którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PICNC

Inne problemy z plikiem PICNC

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PICNC nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PICNC:

  • plik PICNC którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PICNC z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PICNC nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik