• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PHAR

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PHAR. Jeżeli chcesz otworzyć plik PHAR, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PHAR

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
PHP Extension And Application Repository Archive Format Greg Beaver

Co to jest plik PHAR?

Plik zapakowany w formacie PHAR (PHP Archive), który można utworzyć za pomocą klasy Phar PHP. Przechowuje kolekcję plików i obsługuje kompresję bzip2 i gzip oraz sumy kontrolne archiwum. Służy do rozpowszechniania i uruchamiania aplikacji PHP przy użyciu pojedynczego pliku.

Pliki PHAR są podobne do plików .JAR w Javie i mogą być uruchamiane przy użyciu języka PHP. Przykładem popularnej aplikacji PHP rozprowadzanej jako archiwum PHAR jest PEAR (rozszerzenie PHP i repozytorium aplikacji), menedżer pakietów dla rozszerzeń PHP.

Pliki archiwum PHP są kompatybilne z APC (Alternative PHP Cache), "opcode cache", które optymalizuje wydajność aplikacji, buforując skompilowane wersje kodu. PhpMyAdmin, powszechnie używany przedni koniec dla MySQL, został mierzony z 6-krotnym przyspieszeniem, gdy jest uruchomiony jako plik PHAR.

Phar, składnik PHP, który odczytuje i zapisuje pliki PHAR, jest dołączony do PHP 5.3.

Jak otworzyć plik PHAR?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PHAR jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PHAR z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PHAR którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PHAR

Inne problemy z plikiem PHAR

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PHAR nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PHAR:

  • plik PHAR którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PHAR z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PHAR nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik