• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PGF

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PGF. Jeżeli chcesz otworzyć plik PGF, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PGF

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Progressive Graphics Format ETH Zurich

Co to jest plik PGF?

Obraz bitmapowy utworzony w formacie Progressive Graphics File (PGF), który został zaprojektowany w celu udoskonalenia standardu JPEG poprzez skrócenie czasu kompresji i zwiększenie współczynników kompresji. Wspiera kompresję stratną i bezstratną.

Kompresja PGF najlepiej sprawdza się w przypadku zdjęć naturalnych i lotniczych.

Format PGF został opracowany w Instytucie Teoretycznej Informatyki Uniwersytetu ETH Zurich.

Jak otworzyć plik PGF?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PGF jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PGF z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PGF którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PGF

Inne problemy z plikiem PGF

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PGF nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PGF:

  • plik PGF którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PGF z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PGF nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik