• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PFB

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PFB. Jeżeli chcesz otworzyć plik PFB, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PFB

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Printer Font Binary Format Adobe Systems

Co to jest plik PFB?

Czcionka Adobe Type 1 dla systemu Windows. Podobny do pliku .PFA, ale został zakodowany w formacie binarnym. Wymaga także skojarzonego pliku .PFM. Pliki PFB i PFM powinny być przechowywane w folderze Fonts systemu, aby być aktywne.

Oprócz przechowywania czcionek systemowych pliki PFB są również używane przez program AutoCAD do tworzenia skompilowanych plików czcionek .SHX.

Jak otworzyć plik PFB?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PFB jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PFB z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PFB którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PFB

Inne problemy z plikiem PFB

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PFB nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PFB:

  • plik PFB którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PFB z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PFB nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik