• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PEZ

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PEZ. Jeżeli chcesz otworzyć plik PEZ, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PEZ

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Prezi Desktop Transfer Format Prezi

Co to jest plik PEZ?

Prezentacja stworzona przez Prezi Desktop, program służący do "przybliżania prezentacji", który zawiera pojedyncze płótno, które można przesuwać, obracać i powiększać, aby wyświetlać różne notatki i obrazy na płótnie. Może zawierać kilka powiększonych ramek zamrażania, które prezenter może poruszać się sekwencyjnie.

Prezentacje Prezi Desktop można eksportować do samodzielnych aplikacji dla systemów Windows i Mac OS X. Mogą być również przesłane do witryny Prezi przez zarejestrowanych użytkowników do przeglądania w trybie online. Aplikacja internetowa wymaga przeglądarki sieciowej z zainstalowanym wtyczką Adobe Flash Player.

Jak otworzyć plik PEZ?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PEZ jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PEZ z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PEZ którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PEZ

Inne problemy z plikiem PEZ

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PEZ nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PEZ:

  • plik PEZ którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PEZ z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PEZ nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik
Możliwe konwersje pliku PEZ
PEZ do PDF