• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PET

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PET. Jeżeli chcesz otworzyć plik PET, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PET

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Puppy Linux Install Package Format Barry Kauler

Co to jest plik PET?

Pakiet aplikacji utworzony dla PuppyLinux. Zazwyczaj używany do instalowania programów. Zapisane w skompresowanym formacie archiwum "tarball" (pliki .TGZ) z sumą kontrolną md5sum dołączoną do końca.

PET oznacza "Puppy's Extra Treats" i jest ujednoliconym systemem pakietów używanym przez Puppy Linux 2.14 i późniejsze. Pliki PET można otworzyć za pomocą dołączonego narzędzia PETget lub dowolnego edytora plików TGZ. Po wyodrębnieniu struktura katalogu pakietu jest wyświetlana na poziomie głównym systemu plików Linux.

Pakiety PET są powszechnie określane jako "zwierzęta domowe". Zastępują pliki .PUP używane przez wcześniejsze wersje Puppy Linux.

Jak otworzyć plik PET?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PET jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PET z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PET którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PET

Inne problemy z plikiem PET

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PET nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PET:

  • plik PET którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PET z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PET nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik