• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PEK

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PEK. Jeżeli chcesz otworzyć plik PEK, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PEK

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Adobe Premiere Graphic Waveform Format Adobe Systems

Co to jest plik PEK?

Plik metadanych audio używany przez aplikacje firmy Adobe, takie jak Premiere Pro, After Effects, Soundbooth i Encore. Zawiera dane wizualne przebiegów wykorzystywane do wyświetlania podglądów fali dźwiękowej na osi czasu ścieżki dźwiękowej.

Pliki PEK są częścią pamięci podręcznej audio utworzonej przez komponent o nazwie Adobe Media Encoder, który przetwarza dane multimedialne w oprogramowaniu. Pliki PEK są zazwyczaj tworzone obok pliku .CFA, który zawiera dane audio w zoptymalizowanym formacie.

Możesz usunąć pliki PEK i CFA, a oprogramowanie będzie je zregenerować przy następnym razem, gdy potrzebne będą dane, chyba że opcja wyłączania buforowania jest ustawiona w aplikacji.

Firma Adobe SoundBooth została zastąpiona przez Adobe Audition w 2011 roku.

Jak otworzyć plik PEK?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PEK jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PEK z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PEK którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PEK

Inne problemy z plikiem PEK

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PEK nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PEK:

  • plik PEK którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PEK z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PEK nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik