• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PDO

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PDO. Jeżeli chcesz otworzyć plik PDO, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PDO

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Pepakura Designer Paper Craft Model Design Format Tama Software

Co to jest plik PDO?

Plik PDO to plik cyfrowego origami utworzony przez program Pepakura Designer, który umożliwia użytkownikom generowanie modeli papierowych z danych modelu 3D. Zawiera model 3D i odpowiadający mu arkusz papieru 2D, który zapisuje linie składane, kawałki i wzory. Pliki PDO są używane do drukowania projektu na papierze, które można następnie składać i wklejać do oryginalnego modelu 3D.

Pepakura akceptuje kilka formatów 3D, w tym .DXF, .OBJ, .3DS, .LWO, .STL, .KML i .KMZ. Wzory mogą być drukowane lub eksportowane do plików graficznych bitmapowych. Pliki PDO można wyświetlać za darmo Pepakura Viewer.

Pepakura jest japońskim programem, który został przetłumaczony na język angielski.

Jak otworzyć plik PDO?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PDO jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PDO z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PDO którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PDO

Inne problemy z plikiem PDO

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PDO nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PDO:

  • plik PDO którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PDO z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PDO nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik