• Miewasz problemy z nieznanymi typami plików?

    Dobrze trafiłeś, pomożemy Ci je rozwiązać!

Rozszerzenie Pliku PCTL

Jeżeli trafiłeś w to miejsce, to wysoce prawdopodobne jest, że masz problem z plikiem PCTL. Jeżeli chcesz otworzyć plik PCTL, bądź rozwiązać inny problem dotyczący tego typu pliku, zapoznaj się szczegółowo z informacjami na tej stronie.

Informacje o pliku PCTL

Pełna nazwa pliku Producent Popularity
Kaspersky Parental Control Settings Format Kaspersky Lab

Co to jest plik PCTL?

Profil konta utworzony przez program Kaspersky Internet Security oraz aplikacja do ochrony antywirusowej i złośliwego oprogramowania. Zawiera ustawienia ograniczające korzystanie przez użytkownika z komputera. Wspólnie stworzony przez rodziców do zapisywania określonych ustawień limitów związanych z kontami komputerowymi dla dzieci.

Pliki PCTL mogą być używane do ograniczenia czasu korzystania z komputera, aplikacji, Internetu, przeglądania sieci Web, pobierania plików, komunikacji błyskawicznej i serwisów społecznościowych. Pliki PCTL można tworzyć, wybierając opcję Kontrola rodzicielska, wybierając odpowiednie opcje, a następnie wybierając przycisk Zapisz ....

Jak otworzyć plik PCTL?

Najczęstszy problem, który występuje w momencie gdy nie możesz otworzyć pliku PCTL jest kuriozalny - brak zainstalowanej opdpowiedniej aplikacji na Twoim urządzeniu. Rozwiązanie jest badzo proste, wystarczy wybrać i zainstalować jednen (bądź kilka) program do obsługi PCTL z listy którą znajdziesz na tej stornie. Po poprawnej instalacji koputer powinien sam powiązać zainstalowane przed chwilą oprogramowanie z plikiem PCTL którego nie możesz otworzyć.

Programy, które otworzą plik PCTL

Inne problemy z plikiem PCTL

Pobrałeś i poprawnie zainstalowałeś jeden z programów a problem z plikiem PCTL nadal występuje? Może być kilka przyczyn takiej sytuacji - przedstawiamy kilka powodów, które tworzą najwięcej problemy z plikami PCTL:

  • plik PCTL którego dotyczy problem jest uszkodzony
  • plik nie został pobrany w całości (pobierz raz jeszcze plik z tego samego źródła, bądź z załącznika wiadomości e-mail)
  • w "Rejestrrze Windows" nie istnieje odpowiednie powiązanie pliku PCTL z zainstalowanym programem do jego obsługi
  • plik jest zainfekowany wirusem albo malware
  • aplikacja, która obsługuje plik PCTL nie posiada odpowiednich zasobów komputera, albo nie zostały zainstalowane odpowiednie sterowniki które pozwolą programowi się uruchomić
Znajdź plik